לא רק איפור או קרמים: סימנים על העור שצריכים להדאיג אתכן

You are currently viewing לא רק איפור או קרמים: סימנים על העור שצריכים להדאיג אתכן

שינויים בגוון העור, נגעים ופצעים מהווים סימן אזהרה משמעותי.  מדוע? סימנים אלו עלולים להוות אינדיקציה לבעיה רפואית. מהם הסימנים שצריכים להדאיג? על כך – במדריך הבא.

סימנים על העור: כל מה שרציתן לדעת וחששתן לשאול

חלק מהותי מהרגלי הטיפוח של כל אישה הוא להשתמש בקרמים כמו גם באיפור, לטובת הגברת הדימוי והביטחון העצמי אבל גם מתוך מטרה ליצור עור זוהר ובריא. עם זאת, העור שלנו מהווה תמונת מראה מדויקת למדי למצב הפיזי והנפשי – וזאת בשל הופעה של פצעים, כתמים, שינויים בגוון העור וכן נגעים שמהווים סימן אזהרה אליו נדרש להתייחס. למעשה, התעלמות מאותם סימנים עלול להוביל לבעיות בריאותיות חמורות. בכדי לסייע לכן לזהות את הסימנים שצריכים להדאיג אתכן, ריכזנו את הנקודות אליהן נדרש להתייחס, ובהתאם לכך לקבוע תור לרופא עור לטובת אבחון. בכל מקרה של סימן על העור, חשוב לפנות לייעוץ מקצועי על פי תחום העיסוק וזאת מתוך מטרה לקבל אבחון ולטפל בסימן באופן נקודתי.

הופעת שומה חדשה על העור

אם הבחנת כי הופיעה שומה חדשה על העור, חשוב לפנות בהקדם לרופא עור לטובת בדיקה. בנוסף לכך, אם קיימת שומה והיא משנה את צורתה או גודלת הדבר יכול להוות סימן לסרטן העור. באמצעות בדיקה אצל רופא עור ניתן לבחור את השומה ואף לקחת דגימה, כל זאת מתוך מטרה לאבחן במהרה ובהתאם לכך לטפל.

שינויים בגון העור

שינוי בגוון העור עשוי להתרחש על רקע של חסימה בכלי הדם ובהתאם לכך מחלת לב. לכל כל שינוי בגוון הוא אינדיקציה מאחר ומתרחשת תופעה של פיגמנטציה, אולם הופעה של שינויים דרסטיים בגוון מחייבים התייחסות וכן לקיחה של דגימה, מתוך מטרה לאבחן האם אכן קיימת בעיה לבבית.

לא רק איפור או קרמים: סימנים על העור שצריכים להדאיג אתכן

נגע סימטרי

נגע המופיע בצורה סימטרית על העור מחייב גם בדיקה אצל רופא מאחר ומדובר בסימן בולט למחלת עור נפוצה בשם דרמטופיברומה. החדשות הטובות הן שבדרך כלל לא מדובר בנגע סרטני אלא במפגע אסתטי אותו אפשר להסיר ע"י ביופסיה או טכנולוגיה חדשנית של לייזר המתבצע ע"י הרופא בלבד.

נגע המורם מעל לעור

נגע המורם מעל לעור ובולט כמו גם ללא שולם חדים הוא אינדיקציה להתפתחות איטית של דרמטופיברוסרקומה. מדובר במחלת עור ממאירה הדורשת טיפול באופן מידי מאחר והיא עלולה להתפתח ולהחמיר, ועל כן ההסרה של הנגע מתבצע בניתוח פשוט יחסית בהרדמה מקומית של האזור.

אלרגיה חוזרת

אלרגיה שחוזרת באופן קבוע ומופיעה על העור בעקבות שימוש בתכשיר קוסמטי הוא לא דבר שצריך להקל בו ראש, וזאת בשל גירוי של העור. אלרגיה שחוזרת באופן קבוע גם לאחר הפסקת השימוש מהווה גם אינדיקציה לרגישות של העור וייתכן גם לבעיות בכלי הדם, ועל כן יש לבחון את התכשיר ואת התגובה של העור מתוך מטרה לאבחן מהי הבעיה שבעקבותיה מופיע האלרגיה באופן קבוע.

חשיבות הבדיקה המוקדמת

כאישה שאוהבת לטפח את עצמה, חשוב לתת דגש על הסימנים שמופיעים בעור ולטפל בהם בהקדם באמצעות זימון תור אונליין. הסיבה לכך היא שלעיתים היכולת שלך לטשטש באמצעות איפור נגע או כתמים בעור עלולים להוביל למצב של החמרה משמעותית עד לכדי פרוצדורה ניתוחית מורכבת וקשה. על כן, גילוי מוקדם מהווה את הדרך הטובה והבטוחה ביותר לא רק לשמירה על בריאותך אלא גם לטובת יצירת שגרת טיפוח בריאותית. על כן, דרך אתר דוקתורים ניתן לזמן תור אונליין ובהתאם לכך לאבחן את הבעיה, בהתאם לשינויים בעור.

חשוב לציין, אין לראות בתוכן שנכתב מעלה כחוות דעת מקצועית או כייעוץ רפואי. במידת הצורך, אנא פנו לרופא על מנת לקבל ייעוץ בהתאמה אישית.