גילי ברוך בת ה-27 מספרת: זו החוויה שלי עם קולגן

גילי ברוך בת ה-27 מספרת: זו החוויה שלי עם קולגן

כאישה ששואפת לשמור על הבריאות ומקפידה על אורח בריא ככל שרק ניתן, גילי ברוך בת ה-27 שמתאמנת מזה שנים ארוכות לפחות פעמיים בשבוע, נדהמה למדי כששמעה מהרופא שלה שהיא סובלת משברי מאמץ אחרי שחשה כאבים עזים ברגל לאחר עוד אימון שגרתי. מכאן, אחרי תסכול לא קטן שנבע בעיקר מהעובדה שהיא מושבתת מאימונים בעתיד הנראה לעין, היא החליטה לחפש דרכים לזרז את תהליך ההחלמה ולחזור לשגרה המוכרת והאהובה שלה בהקדם. אחרי לא מעט ניסוי וטעייה, גילי ששמעה על הקולגן והיתרונות שלו עבור מי שמנהל אורח חיים ספורטיבי, החליטה לנסות תוספים שונים ושמחה מאד לגלות שמדובר במשהו שבאמת יכול לעזור בהרבה מקרים. זו החוויה שלה שכל מתאמן פשוט חייב להכיר.

"עד היום לא ידעתי בכלל מה זה קולגן"

"בהתחלה ישבתי בבית, הקפדתי לקרר את המקום עם קרח מדי יום ובעיקר נחתי, אבל זה הרגשתי מתוסכלת שאני לא יכולה להתאמן והאמת שאפילו לא ממש לצאת מהבית" מספרת גילי, שהרגישה בנקודה הזאת שאין אור בקצה המנהרה. "הרופא שלי המליץ על משככי כאבים, אבל אני באופן כללי לא בנאדם שאוהב להיעזר בכימיקלים ואני ממש מפחדת לפתח תלות בתרופות מהסוג הזה. למזלי, אחרי חיפוש לא ארוך מדי נתקלתי במוצרים של קולגן פלוס ומכאן התחלתי לדלות כמה שיותר מידע, עד שהבנתי שיש סיכוי לא רע שיש כאן משהו שבאמת יכול לעזור לי".

גילי ברוך בת ה-27 מספרת: זו החוויה שלי עם קולגן

חלבון עיקרי לבניית העצמות, הסחוס וחיזוק השרירים

אם אתם עדיין לא יודעים מה זה קולגן או ששמעתם עליו רק בהקשרים של קוסמטיקה ושיטות לטיפוח, נספר בקצרה הקולגן הוא חלבון שקיים באופן טבעי בגוף של כל אדם, אך מתחיל להידלדל באופן משמעותי החל מתחילת שנות העשרים לחיים. הוא אחראי בין היתר על מראה עור בריא ועל שיער חזק, אבל גם על צפיפות העצם, גמישות השרירים והמפרקים ותקינות הסחוסים.

"ברגע שהבנתי שמדובר באחד הרכיבים החשובים לבניית העצמות והשרירים וכשראיתי שהתוספים של קולגן פלוס הם טבעיים לחלוטין ולא מכילים חומרים שהגוף לא צריך, ידעתי שזה משהו ששווה לי לנסות. מההתחלה לקחתי בחשבון שלא מדובר בתרופת קסם ושהעובדה שזה עוזר לאנשים מסוימים לא אומרת בהכרח שזה יעזור לי, אבל ברגע שהבנתי שלא מדובר בתרופות או במשככים, לא ראיתי סיבה שלא לנסות את זה".

התוצאות שלא איחרו לבוא

גילי אומנם הבינה שיש סיכוי שמדובר כאן על פתרון אחר ושונה שיכול לסייע לה, אבל לדבריה היא הייתה מופתעת ממידת היעילות של תוסף הקולגן שהשתמשה בו: "בהמלצת החברה בחרתי בתוסף שמיועד במיוחד לספורטאים עם סוג של חלבון קולגן שמטפל ספציפית בדברים הללו. כעבור מספר שבועות הכאבים ברגל עדיין נשארו, אבל הם היו חלשים משמעותית ולא הקרינו לגב ולמקומות אחרים כמו קודם, דבר שממש הפריע לי וגרם לי לסבל אפילו יותר."

כעבור חודשיים וחצי מרגע שהחלה ליטול את התוסף, הכאבים עברו לחלוטין ובבדיקה אצל הרופא נראה כי שבר המאמץ נרפא. גילי חזרה לשגרת האימונים שלה, רק שעכשיו היא ממשיכה להיעזר בקולגן שגם עשוי בהחלט למנוע מצבים לא נעימים כאלו.

לא רק אחרי פציעות

כאמור, הקולגן משמעותי לחיזוק הסחוס, שיפור טווח התנועה אצל ספורטאים וגמישות השרירים. בדיוק בגלל הספורטאים המקצועיים בארץ ובעולם כבר משלבים אותו מזמן בתזונה שלהם. אם גם אתם מתאמנים על בסיס קבוע, תוספי קולגן זה בהחלט משהו ששווה להעמיק את הידע לגביו ולשקול את השימוש בו. בהצלחה!