הדרך לחיוך מושלם: טיפולי שיניים נפוצים – וגם הסיכונים

הדרך לחיוך מושלם: טיפולי שיניים נפוצים – וגם הסיכונים

בריאות השיניים היא לא רק פריווילגיה ודרך לשמור על חיוך יפה ומושלם, אלא גם משהו שחשוב לשמור עליו אם אנו שואפים להיות בריאים, לא לסבול מכאבים מיותרים וכמובן אם חשוב לנו לאכול בצורה נוחה ונעימה. בדיוק בגלל זה רבים מאיתנו מקפידים על צחצוח השיניים באופן קבוע ושמירה על היגיינת הפה, אבל בכל מקרה ישנם מצבים בהם נצטרך לגשת אל רופא השיניים לטיפולים שונים, בין אם מהסיבה שאנחנו לא מאלו שמקפידים על היגיינת הפה ובין אם אנחנו אכן שומרים עליה, אבל צריכים לטפל בשיניים בכל מקרה. אם גם אתם זקוקים לטיפולים שונים, אנו רוצים להכיר לכם את הטיפולים הנפוצים ביותר, וגם את הסיכונים האפשריים הכרוכים בהם.

עקירת שיני בינה

שיני הבינה צומחות כמעט לכל אדם בגילאים מאוחרים יותר בחיים, בדרך כלל החל מגיל ההתבגרות, ולרוב הן צומחות כאשר כבר קיים סט שיניים מלא. מדובר בשיניים גדולות שתופסות הרבה מקום, וכך הן עלולות לדחוק את השיניים האחרות ולגרום לעיוותים במבנה הפה וכן לדלקות וזיהומים שלרוב ילוו בכאבים עזים ולא נעימים. לכן ההמלצה היא תמיד לעקור את השיניים הללו, כאשר עקירת שיני הבינה העליונות היא לרוב פשוטה הרבה יותר. העקירה של השיניים התחתונות לעומת זאת היא כבר יותר מורכבת ומצריכה הרבה פעמים התערבות כירורגית מסוימת. כאשר הטיפול נעשה בצורה לא טובה ומתרחשת פגיעה עצבית, זה יכול לגרום לנימול כרוני ואובדן התחושה בפה ובשפתיים. בפורום lawtip תוכלו לקבל מידע על רשלנות רפואית ואיך כדאי לפעול אם חלילה קרה לכם משהו כזה.

עקירת שיניים

עקירת שיניים היא אחת הפעולות הנפוצות ביותר של רופאי השיניים, וכמעט כל אדם יזדקק במהלך החיים לעקירה שכזאת מסיבות כאלו ואחרות. רופאים שלא מדריכים את המטופלים בצורה ראויה לאחר הטיפול לשמירה על ההיגיינה באזור העקירה ולא מדגישים את החשיבות של הדבר, עלולים להביא לזלזול של המטופל בחשיבות הזו וזה משהו שיכול לגרום לזיהום שגם עשוי בהחלט להיות בבחינת מצב מסוכן ומסכן חיים.

הדרך לחיוך מושלם: טיפולי שיניים נפוצים - וגם הסיכונים

יישור שיניים

אם בעבר טיפולי יישור השיניים היו פריבילגיה של בעלי אמצעים, הרי שהיום מדובר בטיפול נפוץ שרבים מעוניינים בו על מנת להנות ממראה שיניים מושלם. הטיפולים הללו הם טיפולים ארוכים למדי שיכולים להתפרס לאורך שיניים וכרוכים בהרכבת קיבועים שונים שמשנים את מבנה השיניים והלסת עם הגדילה של השיניים. הטיפולים מהסוג הזה דורשים מהאורתודנטים שמבצעים אותם מיומנות גדולה ביותר וכן מחייבים יכולת להסתכל קדימה ולתכנן בצורה טובה את השלבים השונים של הטיפול. כאשר התכנון והתאמת הטיפול נעשית בצורה לא טובה, זה עלול להביא לנזקים אסתטיים, שהם בהרבה מקרים חמורים לא פחות מהנזקים הרפואיים שעשויים להתרחש ויכולים לגרום למי שסובל מהם לפגיעה קשה בדימוי ובביטחון העצמי ולעוגמת נפש גדולה.

עמדו על הזכויות שלכם כבר בשלב הטיפול

זכרו – בתור מטופלים יש לכם זכויות ברורות והן כוללות בין היתר את השקיפות המלאה של הרופא, את ההסברים שלו על תהליכים שונים, חתימה על טפסי ויתור והסכמה וכן אפשרות להגיע לטיפול עם מלווה. עמדו על הזכויות שלכם מהרגע הראשון ואל תתפשרו על כלום במובן הזה.

אם חלילה נפגעתם כתוצאה מרשלנות רפואית או מכל סיבה אחרת שהיא, גשו לבדיקה וטיפול שיקומי בהקדם האפשרי ולאחר שווידאתם שאתם בריאים, רצוי בהחלט לפנות לגורמים משפטיים מקצועיים ולבחון את האפשרות להגשת תביעה.

לצד הדברים האמורים, אנו בהחלט מעודדים כל אחד לשמור על בריאות השיניים והיגיינת הפה ולגשת לטיפולים השונים אם אכן יש בכך צורך. רק בריאות!