ממש לא גימיק – הכירו את מזונות העל שאתם חייבים במטבח שלכם

ממש לא גימיק – הכירו את מזונות העל שאתם חייבים במטבח שלכם

אם עד לפני מספר שנים עולם תוספי התזונה היה שמור ליודעי דבר בלבד ונחשב בעיני רבים לסוג של גימיק, כיום רבים מבינים כי לשילוב של מזונות על בתפריט יש חשיבות עצומה הן מבחינת אורח חיים בריא אבל גם מבחינת אבזור נכון של המטבח במזון איכותי ומזין. אם גם אתם רוצים לשדרג את המטבח שלכם, זה הזמן להכיר את מזונות העל שאותם אתם פשוט חייבים לרכוש. מוכנים? בואו נצא לדרך.

ספירולינה

אחד ממזונות העל הפופולאריים ביותר במדינת ישראל כמו גם בעולם הוא אצת הספירלוינה. למעשה, סופר פוד ספירולינה זכה לכינוי "אצת פלא" בעקבות ריכוז גבוה מאוד של חלבונים, מינרלים כמו גם נוגדי חמצון המצויים במזון העל הזה. בשל כך, רבים נעזרים בספירולינה כנוגד חמצון נגד דלקות, איזון יתר לחץ דם, הגברת ריכוז ואפילו לטובת עידוד של ירידה במשקל. אם עד לפני מספר שנים היכולת לבצע רכישה של האצה היה מוגבל עד בלתי קיים, כיום ניתן לראות שינוי מגמה בזכות חברות רבות אשר משווקות את הספירולינה באיכות מצוינת ובמסגרת הצעת מחיר נגישה.

עשב חיטה

בשנים האחרונות אנו עדים למגמה שבמסגרתה יותר ויותר גברים ונשים מחליטים להתחיל בתהליך של ניקוי רעלים, מתוך מטרה לשפר את בריאותם. אחד ממזונות העל שנכללים בתוך ניקוי רעלים וצריכים גם להיות אצלכם במטבח ללא קשר הוא עשב חיטב. הסיבה לכך נובעת בעקבות היותו מזון על המכיל ריכוז גבוה מאוד של חומרים מזינים, כמו גם ידוע בתור היותו מדכא רעב. מדובר במקור מצוין לוויטמינים, מינרלים כמו גם נוגדי חמצון ובשל כך הוא חייב להיכלל ברשימה שלכם.

  ג'וג'י בר

ג'וג'י בר הוא פרי אקזוטי שנמצא בשימוש כבר מעל ל-2,000 איש, כאשר נהוג לאכול אותו כשהוא יבש. מדובר בפרי עם ריכוז גבוה מאוד של נוגדי חמצון, מינרלים כמו גם ויטמינים שהופכים אותו למזון איכותי ומבוקש מאוד. ביחס למזונות על אחרים הוא נגיש מאוד מבחינת המחיר כמו גם מבחינת היכולת לבצע רכישה של הפרי אותו ניתן לאחסן גם במזווה לאורך זמן רב, באותה רמת איכות.

 

 

אסאי

פרי זה גדל בדרום אמריקה וזוכה לביקוש אדיר בשנתיים האחרונות, לא מעט בזכות הטעם המעולה שלו לצד הרכיבים התזונתיים הגבוהים שלו אשר כוללים בין היתר אומגה 3, חומצה אולאית וכן מינרלים. את האסאי ניתן לשלב בתוך שייקים אבל גם בתור ארוחת בוקר, צהריים או ערב בשילוב של פירות נוספים עם חמאת בוטנים. אסאי הוא פרי מושלם לתקופת הקיץ ועל כן הוא בהחלט מומלץ גם למבוגרים וגם לילדים.

צ'יה

עשירה מאוד בנוגדי חמצון לצד אומגה 3. זרעי צ'יה משתלבים נהדר עם כל דבר – החל משייקים ועד יוגורטים. הטעם שלהם כמעט ואינו מורגש, המחיר נוח לכל כיס ומספיקה כפית אחת או שתיים של זרעי צ'יה בשביל להגיע לכמות היומית המומלצת לצריכה.

לסיכום

מזונות על הם ממש לא גימיק אלא להפך – מזונות עשירים בנוגדי חמצון, מינרלים ועוד חומרים מזינים שיכולים לא רק לסייע לטובת יצירה של איכות חיים אלא גם בריאות בעבורכם ובעבור בני המשפחה. שימו לב כי למרות הכינוי מזון על אין מדובר בתרופת קסם, ועל כן אם ישנם חוסרים תזונתיים צריך להתייעץ עם הרופא לטובת יצירה של תמהיל תזונה אפקטיבי שיהפוך את המטבח שלכם לממלכה של ממש.

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, ואין לראות בו חוות דעת רפואית ומקצועית. כדי לקבל את המענה המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.