לא מוותרת על אף אחד: הכירו את עמותת אחינועם בראשות איל, רפי ומשה אדרעי שמלווה את הנוער בסיכון בישראל

לא מוותרת על אף אחד: הכירו את עמותת אחינועם בראשות איל, רפי ומשה אדרעי שמלווה את הנוער בסיכון בישראל

הטיפול בבני הנוער בסיכון במדינת ישראל היה שמור עד לפני מספר שנים לגורמי הרווחה, אולם בשנים האחרונות ניתן להבחין בשינוי מגמה שמגיע לידי ביטוי בכניסה של עמותת חברתיות אשר מסייעות רבות לטובת קידום המסוגלות האישית הן במסגרת בית הספר אבל גם בצבא, אקדמיה ותעסוקה. אחת מהעמותות המובילות בתחום היא עמותת אחינועם אשר הוקמה על ידי האחים איל אדרעי, משה אדרעי וכן רפי אדרעי. מה הופך את העמותה הזו למגדלור בעבור בני הנוער המוגדרים בסיכון? להלן הפרטים.

איתור בני נוער בסיכון  חלק מהותי מפעילות העמותה

עמותת אחינועם נוסדה בשנת 2018 על ידי האחים לבית משפחת אדרעי איל אדרעי, משה אדרעי וכן רפי אדרעי אשר נולדו וגדלו בעיר צפת. מתוך חובה מוסרית החליטו האחים להקים את העמותה, וזאת מתוך מטרה לספק לכל בן ובת נוער במדינת ישראל הזדמנות שווה להצליח בכל תחומי החיים. על כן, החליטו המייסדים להקים תוכנית מהפכנית שבמסגרתה העמותה מאתרת בני נוער בסיכון שאינם מוכרים על ידי רשויות הרווחה, כאשר במסגרת התוכנית מקבלים המשתתפים תוכנית ליווי פרטנית המותאמת בדיוק לצרכים שלכם. את התוכנית מלווים מתנדבים אשר מלווים את בני הנוער החל מגיל 16 ועד להשתלבות בשוק התעסוקה, כאשר במסגרת הזו יכולים בני ובנות הנוער לממש את הפוטנציאל הטמון בהם. התוכנית הזו זוכה להצלחה גדולה ועדות לכך ניתן למצוא הן בתגובות המצוינות של הבוגרים והן באחוזי השתתפות גבוהים, כחלק מהבנה כי הליווי האישי הוא המפתח ליצירה של איכות חיים משופרת, בייחוד בעבור דור העתיד של מדינת ישראל.

נלחמים בפערים בחברה הישראלית

חלק מהותי מהפעילות של עמותת אחינועם נובע מתוך הבנה כי הפערים בחברה הישראלית ובפרט בכל הקשור לבני נוער בסיכון רק הולכים וגדלים, בייחוד לאחר מגפת הקורונה. רפי אדרעי מעמותת אחינועם ביחד עם אחיו איל אדרעי וכן משה אדרעי פועלים מתוך חובה מוסרית ליצור בעבור בני ובנות הנוער את היכולת להגשים את הפוטנציאל הגלום בהם, וזאת על ידי יצירה של תוכנית ליווי אישית שמאפשרת לא רק להשלים את הלימודים אלא גם להוביל לקידום במסגרת הצבאית, אקדמית ותעסוקתית. אחוזי ההצלחה של התוכנית הם גבוהים מאוד, ועל כן החליטו המייסדים להמשיך אותה גם לערים נוספות, כל זאת בשיתוף פעולה אל מול גורמי החינוך והרווחה אבל גם מול המשפחות שזקוקות מאוד לסיוע הזה, בעקבות מצב כלכלי וחברתי שרק הולך ומדרדר.

 

 

פעילות ענפה המתבצעת בכל ימות השנה

הפעילות הענפה של עמותת אחינועם אותה הקימו האחים רפי אדרעי, משה אדרעי וכן איל אדרעי היא פעילות שמצליחה להוביל ליצירה של שינוי ממשי בחברה הישראלית. עדות לכך ניתן למצוא באחוזי הקבלה הגבוהים לאקדמיה כמו גם לכניסה לשוק התעסוקה בעבור נערים ונערות בסיכון. כעמותה חברתית, ניתן בהחלט לומר כי הפעילות כמו גם התוכניות הן אלו שהופכות אותה למשמעותית מאוד לחברה הישראלית וכן לצמצום הפערים.

לסיכום

עמותת אחינועם  חרטה על דגלה שלא לוותר על בן או בת נוער המוגדרים בסיכון, כחלק מהבנה כי מדובר בקרש קפיצה משמעותי שיכול בהחלט להוביל ליצירה של חברה מתוקנת שבה כל אחד ואחת יכולים להגשים את הפוטנציאל האישי, וזאת למרות נסיבות החיים. עם מערך של מתנדבים וכן נחישות חסרת פשרות, עמותת אחינועם מצליחה ליצור שינוי משמעותי בחייהם של אלפי בני נוער מכל רחבי הארץ, וספציפית אזור הפריפריה.