התקרחות גברית – למה היא קורית ואיך אפשר לטפל בה?

התקרחות גברית – למה היא קורית ואיך אפשר לטפל בה?

ככל שעובר הזמן הרפואה המערבית מתקדמת ונותנת מענה לא רק לפגיעות חמורות בגוף אלא גם לצרכים אסתטיים המשפיעים על חיינו, רווחתנו והביטחון העצמי שלנו במידה רבה. אחד המטרדים האסתטיים הללו היא תופעת ההתקרחות, ממנה סובלים גברים ונשים ברחבי העולם. בעוד יש מי שמשלימים עם התקרחות, ישנם כיום טיפולים המאפשרים להשיב את הגלגל לאחור.

התקרחות גברית – מדוע זה קורה?

קיימות מגוון סיבות לנשירה והתדלדלות השיער בקרב גברים, אך הסיבה הנפוצה ביותר היא גנטית והורמונלית. למעשה, התקרחות היא דבר ש"עובר בתורשה" מההורים ולעיתים אף מדלגת דור. התקרחות זו, הנקראת "התקרחות גברית טיפוסית" נגרמת כתוצאה מאנזים בשם Reductase Alpha 5 ההופך את הורמון הטסטוסטרון לדיהידרוטסטוסטרון, דבר המונע צמיחה והתחדשות השיער בקצב הנדרש, כלומר התקרחות. התקרחות זו באה לידי ביטוי בפדחת ובמפרצים. מהם טיפולים לצמיחת שיער מחודשת? הינה כל התשובות.

האם ניתן לטפל בהתקרחות גברית?

החדשות הטובות הן שקיימים מספר טיפולים להתקרחות גברית ומניעתה. טיפולים אלו כוללים שימוש בתכשירים שונים, תזונה נכונה וטיפולים שונים כגון עיסוי קרקפת.

הדרכים לטפל בהתקרחות גברית

כאמור, ישנן מספר דרכים לטיפול בהתקרחות גברית ולמנוע נשירת שיער:

תכשירים המעודדים צמיחת שיער

קיימים מספר תכשירים היעילים מאוד בעידוד צמיחת שיער. למשל:

שמן קיק:

שמן טבעי שאחת מסגולותיו הרבות היא היכולת שלו לחדור את העור לשכבות העמוקות ביותר שלו ולחזק את שורש השערה, להרחיק ממנה חומרים מזיקים ובכך לעודד צמיחה מחודשת.

שמפו נגד התקרחות:

השוק מציע מבחר מגוון ביותר של תכשירים ושמפו המסייעים לעצור תהליך התקרחות ובהצמחה מחודשת של השיער. תכשירים אלו עובדים במספר מישורים, כאשר המרכזיים בהם אלו הגבלת ייצור הדיהדרוטסטוסטרון והגברת זרימת הדם לקרקפת.

משחה להצמחת שיער:

משחה המכילה רכיבים כגון Polygonum multiforum וויטמין B3 המסייעים בצמיחת שיער מחודשת.

עיסוי קרקפת:

אחת הסיבות המרכזיות להתקרחות היא שהשערות לא מקבלות את החומרים הדרושים להן להמשך צמיחה בריאה ותקינה. במקרים רבים חוסר זה נגרם בשל אי קבלת כמות מספקת של דם לקרקפת ולכן תרגילים לעיסוי קרקפת והזרמת דם אליה עשויים לגרום לכך שהשערה תקבל את החומרים להם היא זקוקה כדי לצמוח ותהליך ההתקרחות יימנע או ימותן.

תזונה נכונה:

כמו במקרים רפואיים רבים, גם כאן תזונה מהווה פקטור משפיע. למעשה, תזונה היא אחד מגורמי ההשפעה המרכזיים התורמים לבריאות השיער ולפיכך משפיעה על נשירת השיער ותהליכי התקרחות. במקרים רבים, נשירה והתדלדלות השיער נגרמים בשל מחסור בוויטמינים ורכיבים חשובים בגוף ולכן צריכה של אותם הרכיבים החסרים תביא לחיזוק השערה וצמיחה מחודשת שלה.

הוויטמינים התורמים לצמיחת שיער בריאה הם אבץ, ויטמין B1, ויטמין B2, ויטמין B5 ו-ויטמין B6. ויטמינים אלו תורמים למאבק בחיידקים רעים המביאים לחיסול מהיר של מאגרי מזון בגוף החיוניים לצמיחת שיער בריאה ובכך תורמים לה.

תרופות טבעיות לצמיחת שיער

כמו במקרים רבים, גם הטבע מספק תשובה לא רעה לצמיחת שיער. קיימות בשוק תרופות טבעיות לצמיחת שיער המשלבות בין כל הרכיבים החיוניים לצמיחת שיער העובדים באופן משותף. היתרון הגדול של כדורים טבעיים לצמיחת שיער הוא הריכוז הגבוה של הרכיבים הטבעיים שעובדים יחד, והעובדה שמדובר בתכשיר מחומרים טבעיים בלבד מבטלת את החשש מתופעות לוואי.

תרופות סבתא

קרחות הן לא דבר חדש, ולכן אין מה להתפלא שההיסטוריה מלאה בתרופות סבתא כאלו ואחרות להתמודדות עם קרחת. אולי תתפלאו לדעת שחלק מהתרופות האלו באמת עובדות, כגון מוצרים שונים המופקים ממי קוקוס או דבש המכיל מינרלים ואנזימים האפקטיביים מאוד בעצירה ומניעה של נשירת שיער.

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, כדי לקבל את הטיפול המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.