מהי אופנה טבעונית?

You are currently viewing מהי אופנה טבעונית?

אופנה טבעונית מבוססת על חומרי גלם טבעיים בלבד, וללא מוצרים מהחי. מדובר באחד התחומים הצומחים ביותר מבחינת ביקוש, ולא בכדי. מה הופך את האופנה הטבעונית למבוקשת ומהי כוללת? להלן הפרטים.

אופנה טבעונית: סוף לשימוש במוצר מהחי

אם הסתכלתם לאחרונה באתרי החדשות המובילים בתחום האופנה, סביר להניח שראיתם לא מעט ידיעות אודות פעילים בזכויות אדם אשר הפגינו כנגד ידוענים אשר השתמשו בפרוות ועור כחלק מהלבוש. לא מדובר במגמה חולפת, אלא במגמה אשר הולכת וצוברת תאוצה גם בקרב אנשים אשר בעבר לא התעניינו בתחום. חנויות שמייצרות אופנה טבעונית זוכות לאהדה ציבורית רחבה, בעיקר בשל השימוש בחומרי גלם טבעיים אשר לא נוסו על בע"ח והם ידודתיים יותר למשתמש. לא ניתן להתעלם מהסבל הכרוך משימוש בעור אצל בע"ח ולכן מניעת הסבל ושמירה על הסביבה מהווים רק חלק מהסיבות לעלייתן של חנויות אופנה טבעית. אופנה טבעית מבוססת על חומרי גלם אשר נבחרו בקפידה, איכותיים ועמידים. מדובר באחת המגמות הבולטות ביותר בשוק האופנה, והוא מגיע גם לכאן לישראל.

מהי אופנה טבעונית

מה הופך את האופנה הטבעונית למבוקשת כל כך?

מפורסמים רבים, גם בישראל, החלו לדבר ולהביע חשש מתעשיית האופנה אשר משתמשת בבעלי חיים לצורכי ייצור פריטי אופנה ואקססוריז. משום כך, ניתן לראות כי גם בתי האופנה הגדולים בעולם החלו לייצר פרוות מלכותית, לצורך הגנה על בע"ח אשר נמצאים בסכנת הכחדה ומתוך הבנה כי ניתן ואף רצוי לייצר אופנה איכותית – מבלי להזיק לסביבה. משום כך, גם חנויות בישראל החלו לפתח את הנושא ולפתח דגמים ייחודים אשר הופכים את חווית הרכישה לידידותית ונוחה יותר לכל אדם, גם אם אינו טבעוני במהותו. אופנה כזו מבוססת בראש ובראשונה על תפירה איכותית יותר וכן שימוש בחומרי גלם חלופיים אשר מאפשרים "להרגיש עם וללכת בלי", כלומר – שימוש בדמוי עור או בפרווה סינטטית אשר מעניקה את אותו אפקט, במחיר זול יותר.

אופנה טבעונית: מבלי להתפשר על הסטייל

אם אתם סבורים כי אופנה טבעונית פירושה ויתור על הסטייל, אתם טועים. ניתן לראות לא מעט מובילות דעת קהל אשר מציגות כיצד ניתן להכין בבית מגוון רחב של פריטי לבוש – ללא שימוש במוצר מהחי ועם חיסכון כספי אדיר, מבלי להפחית באפקט. משום כך, קשה עד בלתי אפשרי להבחין בהבדל ואף ניתן ורצוי לעודד אופנה ישראלית טבעונית אשר מאפשרת לרכוש ללא ייסורי מצפון ועם יכולת להצטרף למהפכה אדירה אשר מהווה כיום אבן דרך בעולם האופנה, כפי שניתן לראות רק לאחרונה בלוס אנג'לס. בעיר הגדולה בארה"ב התקיימה אחת מתצוגות האופנה הראשונות הטבעוניות, ולפי הערכות מדובר רק בסנונית לקראת מגמה הולכת וגוברת של שימוש בחומרי גלם מהממים אשר אינם מכילים שום מוצר מהחי וללא סבל מיותר רק לשם האופנה.