איך לבחור תכשיטים מתאימים?

איך לבחור תכשיטים מתאימים?

תכשיטים נחשבו מאז ומעולם כסמל סטטוס. כבר משחר האנושות התקשטו בני אדם (ואף קישטו בעלי חיים) במגוון פריטים נוצצים. כיום, הפכו פריטים אלה לנגישים יותר בשל מגוון האופציות המוצעות עבור האדם הממוצע. בכך ניתן לבחור טבעות ושרשראות עשויות כסף או זהב, עגילים משובצים ביהלומים או באבני חן, עגילי יהלומים צמודי אוזן, חישוקים מהודרים, צמידי טניס נוצצים, נזרים ושאר פריטים נוצצים. אבל כיצד תבחרו תכשיטים מחמיאים? ריכזנו מידע בנושא.

בחירה על פי נתונים אישיים

בזמן שאתן בוחרות את הפריטים שיתאימו לכם, יש להתחשב במבנה הפנים והצוואר, בקו השיער ובגוון העור. לדוגמא: עבור בעלי מבנה פנים צר יתאימו עגילים צמודי אוזן ולאו דווקא עגילים ארוכים. שרשראות ארוכות יחמיאו יותר לפנים צרות ויש לנסות להימנע מבחירת שרשרות ארוכות עם תליון מוארך. בכך אפשר לאזן את הצרות של הפנים.

מי שנוהגת לאסוף את שיערה תוכל לבחור עגילים צמודי אוזן משובצים ביהלום או באבני חן. מי שיש לה צוואר ארוך מומלץ שתבחר שרשראות צמודות לצוואר ומשובצות יהלומים (שכה אופנתיות כיום). בכך אפשר לתת פרופורציות לפנים.

בכל הנוגע לגוון העור:  עבור כהי עור יתאימו פריטים מזהב לבן/ מזהב צהוב כמו גם אבני חן אדומות או בגווני טורקיז. יהלומים שקופים יתאימו לכל גווני העור. בעלי עור בהיר כדאי שימנעו מבחירת זהב כתום, בזמן שבחירה בזהב לבן – תהיה מושלמת. אם תרצו לספק בהירות לגוון עור כהה – מומלץ לבחור תכשיטים מזהב לבן.

תכשיטים

התאמת תכשיטים על פי מבנה כפות הידיים

אחד הפריטים הפופולאריים ביותר, הוא לא אחר מאשר טבעות: חלקן טבעות נישואין או טבעות אירוסין. ישנן גם טבעות זרת ייחודיות המשתלבות נהדר עם מגוון צמידים. מי שיש לה אצבעות ארוכות תוכל לבחור טבעות בעלות מראה דומיננטי ורחב. לידיים קצרות מומלץ לבחור טבעות דקות ועדינות יותר. בכל מקרה, חשוב תמיד למדוד את קוטר האצבע ולהתאים אותו לטבעת. בחנויות תכשיטים איכותיות יבצעו התאמה של כל תכשיט למבנה כף היד.

בכל הנוגע למפרק כף היד, עבור מפרקים עדינים אפשר לבחור צמידי טניס משובצי יהלומים שמספקים מראה נוצץ אך גם עדין. עבור מפרק עבה אפשר לבחור צמידים בעלי מראה אותנטי עשויי כסף או זהב. בשנים האחרונות אופנת התכשיטים שמה דגש על צמידי כסף בעלי חישוקים שמזכירים קצת את ה"גורמט" המיתולוגי תוך שילוב צמידים עבים ומרשימים.

התאמת תכשיטים לאירוע

כאשר אתן בוחרות תכשיטים לאירועים וודאו כי הם מתאימים למטרה שלשמה הם נרכשים. לדוגמא: בחירת שרשרת פנינים תתאים לכלות כמו גם צמיד טניס דק או נזר (כתר קטן) שהפך אופנתי עבור כלות. גם סיכה משובצת יהלומים תספק את המראה המהודר עבור אירועי ערב. את טבעת האירוסין יש לבחור בהתאם לטעם האישי. תכשיטים עבור חיי היום יום צריכים להיות קטנים ופחות מורגשים, כמו עגילי יהלום קטנים, שרשראות ארוכות וצמידים עדינים שמתאימים ליום עבודה.

הרמוניה

לבסוף יש ליצור ולהתאים בצורה הרמונית את התכשיטים מבלי להעמיס פריטים מיותרים על הגוף. בחרו בכול פעם פריט אחד או שניים תוך בחירה בתכשיטי איכות. בכך תוכלו ליהנות ממראה נוצץ, מוקפד ומושלם.