משוק לשיק: איך לשדרג בגדים ישנים?

You are currently viewing משוק לשיק: איך לשדרג בגדים ישנים?

טרנד המשלב בין אקולוגיה לבין אופנתיות הוא ללא ספק חידוש של בגדים ישנים. כיצד כל אחד מאיתנו יכול לעשות זאת בעצמו? ובכן, אנחנו כאן עם כל הפרטים החשובים ביותר לקראת חידוש המלתחה – במינימום מאמץ.

שדרוג בגדים ישנים בקלות – כל אחד יכול!

אין ספק כי עלייתן של הרשתות החברתיות הובילה לשינויים מרחיקי לכת בכל הקשור להרגלי , המודעות לאורח חיים אקולוגי עלתה באופן משמעותי. הסיבה לכך היא בעיקר בעקבות מובילות דעת קהל אשר מציגות באופן קל ופשוט כיצד ניתן לשדרג את הפריטים הקיימים בארון, ובהתאם לכך לחסוך כסף בארנק לצד תרומה אישית להפחתה ברמות זיהום האוויר, כתוצאה מהעובדה כי תעשיית האופנה נחשבת לאחת התעשיות המזהמות בעולם.  אז כיצד תוכלו בכמה צעדים פשוטים לשדרג את הבגדים שלכם ולזכות במלתחה חדשה ומשודרגת? להלן הטיפים שלנו:

שדרוג עם חומרי יצירה

מגוון רחב של חומרי יצירה ניתן לרכוש ברשת גרפוס, איתם תוכלו לשדרג את הבגד באופן קל ופשוט. כך לדוגמה, ניתן לרכוש כלי שרטוט אשר בעזרתם ניתן להדביק פצ'ים על גבי הבגדים, כמו גם דבק מיוחד עמו ניתן לעבוד בכדי להדביק בצורה טובה את הפצ' על החולצה או אפילו ג'ינס. מדובר בדרך מהירה וקלה לשדרוג של כל בגד, כל זאת באמצעות רכישה של חומרי יצירה איכותיים.

משוק לשיק איך לשדרג בגדים ישנים-

שדרוג ג'ינס עם פינצטה

יש לכם ג'ינס ישן? כל שעליכם לעשות הוא לקחת את הג'ינס, לגזור את השוליים שלו ולאחר מכן באמצעות פינצטה לפרום את החוטים, כך שמתקבל ג'ינס פרנזים משגע במינימום מאמץ. יש המון דברים לעשות עם ג'ינסים ישנים, ותוכלו למצוא המון רעיונות יצירתיים נוספים.

שדרוג חולצה עם צביעה

טרנד הטאי דאי כובש בסערה את בנות ישראל, ולא בכדי. מדובר בטכניקה פשוטה וקלה אשר במסגרתה כל שצריך לעשות הוא לקשור את החולצה או המכנס ומרטיבים במים. לאחר מכן מכניסים את הבגד למכונת הכביסה, ובמקביל ממיסים צבע בכוס של מים רותחים. שופכים את הכוס לתוך התא הייעודי של הסבון, ומפעילים את המכונה למשך כרבע שעה. לאחר מכן פותחים את החולצה/מכנס, משאירים להתייבשות ויש לכם חולצ משודרגים וטרנדים.

שדרוג ז'קט ג'ינס עם בד

כצעד ראשון נדרש למדוד את הצד האחורי של הג'קט, וזאת בכדי להבין מהי כמות הבד אותה נצטרך. הוסיפו ס"מ לכל צד, ולאחר מכן גהצו את הקצוות של הבד בו אתם משתמשים. באמצעות דבק גוטרמן – דבק ייעודי לבדים ניתן להדביק את הבד אותו בחרנו על גבי הג'קט, ולהמתין מספר שעות עד שהבד נבדק בצורה מושלמת לג'ינס. במידה ויש לכם הכשרה בתפירה, תוכלו לתפור את הבד באמצעות חוט אולם הקפידו להשאיר מקום לשוליים, כך שהבד יהיה מתוח על הגקט.

לסיכום, שדרוג בגדים הוא קל ופשוט. כל שאתם צריכים הוא יצירתיות, חומרי יצירה – ויש לכם בגד משודרג מישן, לחדש.